TOTÁLNÍ VÝPRODEJ ZA JEDNOTNOU CENU

Jak správně vybrat náhrdelník, aby vám dokonale padnul

Snad každá žena má alespoň jeden náhrdelník ve své sbírce. Nejen náhrdelníky, ale šperky jako takové, do našich životů neodmyslitelně patří. Již odnepaměti se šperky nosily, dříve byly dominantou především žen, v dnešní moderní a v jistých směrech pokročilé době, je stále častěji nosí i muži.

Náhrdelník je bezesporu mezi šperky mezi těmi oblíbenějšími. Můžete jej totiž nosit na nespočet příležitostí, kombinovat s ním neskutečné množství outfitů nebo si jej vybírat podle vaší aktuální nálady. Díky tomu, že se náhrdelník nosí na krku, nikterak během nošení nepřekáží. Ne každý si ale dokáže vybrat správně. I v tomto případě totiž platí, že čím větší nabídka, tím složitější výběr. My vám v dnešním článku poradíme, jak vybrat správný náhrdelník, jak při výběru nešlápnout vedle a jak poznat kousek, který vám padne jako ulitý.

Váš věk je šikovné vodítko

Hned první jednoduché vodítko, které vám s výběrem náhrdelníku může pomoci, je váš věk. Neberte to jako urážku, ba naopak. Je totiž logické, že starší generace se budou držet spíše při zemi a budou hledat střídmější náhrdelník, zatímco mladší generace se nebudou ostýchat sáhnout po větší extravaganci a ozdobit se kouskem, se kterým lehce vybočí z řady. Kupříkladu náhrdelníky s léčivými kameny s největší pravděpodobností padnou do oka spíše starší generaci.

Způsob nošení může hodně napovědět

 Další šikovná pomůcka, která vám může hodně napomoci při výběru, je způsob nošení. Tím máme na mysli, zda si budete vybírat náhrdelník pro denní nošení, nebo kousek, který si na sebe vezmete při příležitostných událostech - například ples, oslava, jubileum a podobně. Pro denní nošení se doporučují lehké náhrdelníky, které mají jemnější přívěsek, nebo jsou úplně bez přívěsku. Naopak pro speciální příležitosti si můžete dovolit vybrat výrazný náhrdelník, klidně i s objemnějším přívěskem.

Design hraje důležitou roli

Jestli byste se při výběru náhrdelníku měli něčím řídit, pak je to určitě i jejich design. Právě vzhled je to úplně první, čeho si na daném kousku všimnete. Pokud vám náhrdelník padne do oka na první pohled, zpravidla se k němu vždy vrátíte, i kdybyste mezi tím hledali v jiných vodách. Co se designu týče, můžeme zde zmínit rozdíly mezi decentním i výrazným designem. Někomu bude spíše vyhovovat jednoduchý a méně nápadný design, tomu doporučujeme náhrdelník s jemným přívěskem. Jinému se zase mohou líbit netradiční kousky, které budou jiné ať už barvou, tvarem nebo použitými materiály.

Když chcete něco víc, nežli jen ozdobu

Pro spoustu lidí jsou náhrdelníky pouze ozdobou. Pak jsou tu ale tací, pro které je náhrdelník i něčím víc - něčím, co jej vystihuje a to i beze slov. Jestliže i vy hledáte náhrdelník, který o vás v něčem bude vypovídat, pak by se vám mohly zalíbit náhrdelníky s kameny. Jedná se o náhrdelníky, jejichž nedílnou součástí drahé kameny, které disponují určitými léčivými vlastnostmi. Každý kámen se liší nejen svými vlastnostmi, ale i schopnostmi léčit jejich majitele, případně mu dodat správnou energii. Pokud tedy chcete náhrdelník, který bude plnit nejen funkci estetickou, ale který vám nabídne i něco navíc, pak se vydejte právě touto cestou.

Váš vlastní pocit nepodceňujte

Ať už vybíráme cokoli, měli bychom se v neposlední řadě ohlížet i na náš vnitřní pocit. Ten nám totiž mnohdy dokáže hodně napovědět. Rovněž si dovolíme upozornit, že by vám měl náhrdelník sedět. V tom nejlepším případě byste o jeho přítomnosti na svém krku vůbec neměli vědět, jedině tak budete mít jistotu, že vám náhrdelník dokonale sedí. Váš vnitřní pocit vám napoví i ohledně tvaru, ohledně barev nebo ohledně materiálů, které se u náhrdelníků liší.