TOTÁLNÍ VÝPRODEJ ZA JEDNOTNOU CENU

Jak čistit drahé kameny

Drahé kameny jsou podporující a posilující svojí pečující energií. Pokud ale chceme, aby měly pro nás neustále dostatek energie, musíme se naučit o ně pečovat a tak jim oplácet jejich péči o nás.

Kameny jsou jako houba a pohlcují naše negativní energie, starosti a trápení. Ty v sobě hromadí a když se naplní, nemohou již pomáhat. Proto je důležité vyčistit je od všech těchto negativních energií. To uděláme jednoduše pod proudem tekoucí vlažné vody. Některé kameny oplachujeme po každém použití, jiné v nějakém pravidelném rytmu, třeba jednou za týden, jednou za měsíc. Přihlížíme také k tomu, zda prožíváme víc negativní období a svůj kámen zahlcujeme velkým množstvím starostí, nebo zda je naše období pozitivní a radostné.

U každého jednotlivého kamene v obecných textech máte uvedeno, jak u kamene energii doplňovat, ale většina kamenů se po vyčištění pod tekoucí vodou, doplňuje vystavením slunečním paprskům. Tady už je lépe podívat se na konkrétní kámen, neboť některé vystavujeme pouze na nepřímém slunci, aby nevybledly jeho zářivé barvy. Jiné kameny vystavujeme měsíčním paprskům.

Kameny po vyčištění můžete nabíjet na křišťálové, nebo ametystové drůze.

ZVLÁŠTNOSTI KAMENŮ

Smaragd je velmi choulostivý, čistíme ho po každém použití Křišťál po opláchnutí pod proudem vody, položíme ještě do rána na hematit, aby se úplně vybil a potom nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci Měsíční kámen nabíjíme při dorůstajícím měsíci.

Co nikdy při čištění nedělat? 

NIKDY  KAMENY A  ANI HOTOVÉ ŠPERKY NEČISTÍME ŽÁDNOU CHEMIKÁLIÍ, JEN POD PROUDEM VODY. V PŘÍPADĚ ZAŠPINĚNÍ KOSMETIKOU, POUŽIJTE POUZE MÝDLO A VODU.